502 093 500 kontakt@pingumedia.pl

BLOG: Wszystko o pozycjonowaniu i stronach internetowych

Strony responsywne to obecnie oczywistość

Profesjonalne strony responsywne

Utworzone przez: Andrzej

30 stycznia 2022

Strony na smartfona

Zadzwoń: 502 093 500

Wykonamy dla Ciebie nowoczesną stronę responsywną, czyli taką, która będzie wyświetlała się poprawnie na ekranach smarfonów. Zapraszamy do PinguMedia Kraków.

Czy wiesz, że smartfon jest urządzeniem, za pomocą którego najczęściej przeglądamy internet? Aż 60 procent stron odwiedzanych przez użytkowników jest otwieranych za pomocą telefonu komórkowego. Dla klasycznych komputerów i laptopów odsetek ten wyniósł już tylko 35 procent, a pozostała oglądalność to tablety.

Jednak wciąż nie wszystkie strony wyświetlają się w standardzie umożliwiającym swobodne przeglądanie na smartfonie. Te witryny, które były programowane 8-10 lat temu, niekoniecznie muszą mieć taką funkcjonalność.

Jeśli Twoja strona firmowa też niepoprawnie wyświetla się na telefonie, zachęcamy, abyś zmienił ją na nową. Tym samym dostosujesz ją do aktualnych technologii, a przede wszystkim do oczekiwań wymagających użytkowników. Przecież oni mogą zostać Twoimi klientami.

 

Czym jest strona responsywna?

Strona responsywna to właśnie taka, która sama dostosuje się swoim wyglądem do wielkości ekranu, na którym ma się wyświetlić.

 

Strona responsywna - same zalety

W PinguMedia podczas projektowania strony internetowej przygotowujemy dla niej kilka stylów graficznych: pod duże ekrany monitorów stacjonarnych, pod standardowe ekrany takie, jak laptopy, pod tablety i pod smartfony.

Oczywiście wszystkie one będą ze sobą spójne wizualnie, różnica między nimi jest raczej techniczna. W ten sposób przygotowana przez nas strona będzie responsywna, czyli będzie wiedziała, jak „odpowiedzieć” osobie, która chce ja przejrzeć: czyli czy załadować swoją wersję na mały ekran smartfona, czy na pełnowymiarowy monitor laptopa.

 

Oferujemy strony na smartfony

Strony responsywne dobrze się pozycjonują

Nie tylko wygoda użytkownika się liczy. Jest jeszcze jeden powód, dla którego warto mieć stronę responsywną.

 

Takie witryny są lepiej oceniane przez inne wyszukiwarki internetowe. Strona, która nie wyświetla się poprawnie na smartfonie, jest przez Google zrzucana niżej w wynikach wyszukiwania. Skoro, jak wspomnieliśmy, 60 procent ruchu na Twojej stronie może pochodzić z komórek, to nie mając strony responsywnej, tracisz 60 procent potencjalnych klientów.

Dlatego nie zwlekaj. Zamów u nas stronę responsywną już teraz.

Więcej o naszej ofercie stron internetowych dowiesz się w tym miejscu.

 

Cena strony responsywnej

Strony dostosowane do smartfonów są już standardem, dlatego w PinguMedia nie wyceniamy dodatkowo faktu, że wykonana przez nas strona internetowa będzie responsywna.

 

Projektujemy sklepy internetowe w oparciu o WordPress i WooCommerce
Nie oferujemy już nawet stron, które tego standardu nie spełniają. Cena Twojej strony będzie zależała nie od faktu responsywności, ale od innych czynników, jak jej wielkość, czy funkcjonalności, jakie ma posiadać.
Profesjonalne strony internetowe dla firm lokalnych

Dlaczego warto mieć stronę responsywną?

Obecnie 60 procent ruchu na stronach internetowych pochodzi ze smarfonów. Jeśli Twoja strona firmowa nie będzie poprawnie wyświetlała się na tych urządzeniach, tracisz wielu potencjalnych klientów.

Czy zyskam lepsze pozycje Google mając stronę responsywną?

Tak. Wyszukiwarka Google negatywnie ocenia strony, które nie są dopasowane do wyświetlania się na smartfonach. Dlatego przerobienie witryny na responsywną jest niezbędne w pozycjonowaniu.

Czytaj także…