502 093 500 kontakt@pingumedia.pl

BLOG: Wszystko o pozycjonowaniu i stronach internetowych

Certyfikat SSL zapewni bezpieczeństwo Twojej stronie

Oferujemy instalację certyfikatu SSL na stronach internetowych

Utworzone przez: Andrzej

16 września 2022

Zainstalujemy certyfikat SSL na Twojej stronie

Zadzwoń: 502 093 500

Cena od 299 zł za całość.

Certyfikat SSL (Secure Sockets Layer) to technologia internetowa pozwalająca na przesłanie danych pomiędzy Państwa witryną i jej czytelnikiem (oraz w drugą stronę) w sposób bezpieczny. Dzieje się tak, ponieważ SSL szyfruje dane na czas ich wędrówki przez łącza internetowe.

Dzięki temu takie informacje, jak loginy, hasła, e-maile, informacje wpisywane do formularza kontaktowego jak maile czy numery telefonów nie będą przechwycone przez osoby trzecie.

Instalacja certyfikatu bezpieczeństwa SSL

Jeśli witryna internetowa ma zainstalowany certyfikat SSL, wyświetla się nie poprzez adres „http://”, tylko bardziej nowoczesny protokół „https://”

 

Przy pasku adresu w przeglądarce internetowej pojawi się informacja iż witryna jest bezpieczna. Będzie wyświetlała się kłódeczka jak na obrazku powyżej, z informacją, że połączenie jest dla przeglądającego witrynę bezpieczne.

Jeśli witryna nie ma zainstalowanego certyfikatu SSL, przeglądarka internetowa wysyła do czytelnika komunikat odwrotny – że strona stwarza niebezpieczeństwo dla danych czytelnika.

Warto mieć zainstalowany SSL

Jakie korzyści daje SSL?

Jest kilka przyczyn, dla których warto a nawet trzeba zainstalować na stronie certyfikat bezpieczeństwa.

WIARYGODNOŚĆ. Twoja strona wygląda na bardziej profesjonalną. Potencjalny klient nie będzie już informowany, że witryna firmowa jest niebezpieczna, tak jak to widać na obrazku powyżej. To przecież może go zniechęcać do dalszego surfowania po informacjach, które dla niego zamieściłeś, a przecież nie po to masz witrynę, aby ludzie z niej uciekali.

ZGODNOŚĆ Z RODO: art. 32 tego aktu prawa unijnego mówi, że dane osobowe w internecie powinny być szyfrowane. Jeśli masz na stronie formularz kontaktowy, to witryna uczestniczy w przekazywaniu danych osobowych – powinna więc mieć szyfrujący je certyfikat SSL.

POZYCJE W WYSZUKIWARCE. Jedną z wytycznych wyszukiwarki Google dla stron internetowych jest właśnie certyfikat SSL. Wpłynie on pozytywnie na widoczność w wynikach wyszukiwania a Twoja strona i nie będzie ona dłużej zagrożona spadkiem w pozycjach z powodu braku certyfikatu. Zwróć uwagę, że zwykle najwyższe wyniki na hasła, których szukasz, mają już https.

Korzyści z posiadania certyfikatu ssl jest całkiem sporo

PRZYŚPIESZENIE STRONY. Certyfikat SSL spowoduje, że witryna będzie działała szybciej ponieważ będzie mogła używać nowocześniejszej technologii HTTP2. Strony będą przeładowywały się łatwiej dzięki czemu przeglądanie jej może być bardziej przyjazne dla czytelnika. Szybkość działania strony również jest czynnikiem branym przez Google przy wyświetlaniu pozycji w wyszukiwarce.

BEZPIECZEŃSTWO DANYCH. Dane przesyłane za pośrednictwem Twojej strony nie będą zagrożone przechwyceniem. Mówimy tu chociażby o Twoim loginie i haśle do zaplecza strony (na przykład wp-admin) oraz o informacjach przesyłanych przez potencjalnego klienta korzystającego z formularza kontaktowego. W przypadku sklepów dochodzą bardzo wrażliwe dane związane z płatnościami.

Rodzaje certyfikatów

Certyfikaty są darmowe i płatne.

Bezpieczne przeglądanie sieci dzięki certyfikatowi SSL

DARMOWY CERTYFIKAT LET’S ENCRYPT. Takiego certyfikatu nie trzeba opłacać. pozostaje nasz koszt zainstalowania go na serwerze i Państwa witrynie. Certyfikat ten wystarczy, jeśli witryna nim chroniona nie ma takich funkcjonalności, jak sklep internetowy i płatności przez Internet, newslettera i inne, które oznaczają przesyłanie w obu kierunkach wrażliwych danych. Niewielkiej stronie prezentującej ofertę lokalnej firmy wystarczy taki certyfikat. Niestety nie wszystkie hostingi pozwalają na zainstalowanie darmowego SSL-a.

CERTYFIKAT PŁATNY OFEROWANY PRZEZ TWÓJ HOSTING. Jest to bardziej zaawansowana opcja oferująca między innymi ubezpieczenie na wypadek wycieku danych chronionych przez certyfikat. Ceny oscylują w granicach 80-150 złotych rocznie w zależności od hostingu. Czasem pierwszy rok jest promocyjny – „za grosze”.

Nie mam certyfikatu. Co zrobić?

Zleć tę sprawę fachowcom, czyli nam. Zerkniemy na Twoją stronę i ocenimy, czy potrzebujesz certyfikatu płatnego, czy wystarczy Ci darmowy. Następnie zainstalujemy SSL na Twoim serwerze oraz w witrynie internetowej. Ceny za instalację certyfikatu zaczynają się u nas od 299 złotych i są uzależnione od wielkości i skomplikowania budowy Twojej strony.

Co zrobić jeśli nie masz certyfikatu SSL?

Czytaj także…