502 093 500 kontakt@pingumedia.pl

BLOG: Wszystko o pozycjonowaniu i stronach internetowych

Strony mobilne dla firm

Projektujemy nowoczesne strony mobilne. Zapraszamy.

Utworzone przez: Andrzej

20 stycznia 2022

Strony na komórkę

Zadzwoń: 502 093 500

PinguMedia Kraków – projektujemy nowoczesne, eleganckie i funkcjonalne strony mobilne. Konkurencyjne ceny już od 950 zł netto. Zapraszamy do kontaktu.

Strona internetowa nie może być dla czytelnika zniechęcająca. Przecież osoba przeglądająca Twoją witrynę firmową, poszukuje usług lub produktów, które oferujesz. Zniechęci się, jeśli oferta Twojej firmy będzie nieczytelna, tekst będzie za mały, czy ciężko będzie na ekranie telefonu cokolwiek kliknąć, aby przenieść się w inne miejsce.

Strony na telefon są popularniejsze, niż na laptopa

Dlaczego warto zadbać, aby strona firmowa była mobilna, czyli dostosowana do wyświetlania się na telefonie komórkowym?

Strona na telefon - same zalety

Z prostego powodu: statystyk oglądalności takich stron. Czy wiesz, że obecnie użytkownicy internetu, a więc potencjalni Twoi klienci częściej przeglądają strony na komórce, niż na laptopie czy komputerze stacjonarnym? Dane za rok 2020 mówią, że 65 procent internautów przegląda strony internetowe z poziomu komórki lub tableta, a tylko z 35 procent wykorzystując do tego klasyczny komputer.

To oczywiste, że internauta przegląda Twoją stronę firmową dlatego, że jest zainteresowany zakupami u Ciebie. Ale jeśli nie masz strony mobilnej, nie dowie się, co masz mu do zaoferowania i pójdzie do konkurencji. Dlatego jeśli nie masz strony poprawnie wyświetlającej się na telefonie komórkowym, zapraszamy do PinguMedia Kraków. Wykonamy taką dla Ciebie.

 

Oferujemy strony na komórki

Czym jest strona mobilna?

Jest to witryna internetowa dopasowana do wyświetlania się na ekranach urządzeń mobilnych, czyli przenośnych: przede wszystkim współczesnych telefonów komórkowych.

Jednak obecnie strona na telefon i strona na komputer (jeszcze kilka lat temu tak robiono) to nie są dwie różne witryny. Projektując dla Ciebie stronę internetową zrobimy to tak, że będzie miała ona kilka wersji wizualnych, każdą pod określony tym ekranu: na telefon, na tablet, laptop, duży monitor. W zależności od tego, na jakim urządzeniu Twoja strona będzie przeglądana, załaduje się odpowiedni wariant.

 

Jaka jest cena strony mobilnej?

Zważywszy na statystyki, które przedstawiliśmy (dwie trzecie oglądalności przez telefon) obecnie nie ma sensu robić strony bez wersji mobilnej.

 

Projektujemy strony mobilne w oparciu o WordPress i WooCommerce

Dlatego już nawet nie wyceniamy jej oddzielnie a zamawiając u nas witrynę internetową, masz pewność, że będzie ona dostosowana do wyświetlania się na komórkach i innych małych urządzeniach. Cena strony będzie więc uzależniona od innych rzeczy: jej wielkości, liczby zakładek, zastosowanych w niej funkcjonalności.

Profesjonalne strony mobilne dla każdego

Czy strona mobilna wpłynie na pozycjonowanie?

Tak. Będzie to wpływ pozytywny. Wyszukiwarki internetowe z Google na czele wręcz uważają, że wersja mobilna a nie komputerowa strony jest tą domyślną. Jeśli Twoja konkurencja swoje strony ma dostosowane do wyświetlania na telefonach, a Ty swojej nie, najprawdopodobniej masz pozycje w Google niższe, niż mógłbyś mieć. Tym bardziej warto to naprawić.

Mam stronę ale nie jest mobilna. Co zrobić?

Zapraszamy do PinguMedia. Szybko naprawimy to niedociągnięcie. W zależności od tego, w jakich technologii wykonana jest Twoja strona, zaproponujemy konkretne rozwiązanie. Najbardziej prawdopodobne jest, że zasugerujemy wykonanie w pełni nowej witryny. Wbrew pozorom może to być rozwiązanie szybsze i tańsze, niż przerabianie istniejącej strony. Szczególnie jeśli pochodzi ona z czasów, gdy o stronach mobilnych w ogóle nie myślano.

Strona mobilna wyświetla się poprawnie na komórce

Czytaj także…