502 093 500 kontakt@pingumedia.pl

BLOG: Wszystko o pozycjonowaniu i stronach internetowych

Strony internetowe, czyli dlaczego WordPress jest dobry dla klienta

strony internetowe wrodpress

Utworzone przez: Andrzej

6 stycznia 2017

WordPress jest obecnie (i prawdopodobnie długo jeszcze tak zostanie) najbardziej popularnym systemem zarządzania treścią, czyli silnikiem, dzięki któremu strona internetowa działa, nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie.

Nasza firma PinguMedia również stawia strony internetowe na WordPressie. Jest to naszym zdaniem najlepsze rozwiązanie dla firm, które na stronę mają od kilkuset złotych do maksymalnie kilku tysięcy.

WordPress: darmowy i wciąż rozwijany

Zaletą WordPressa jest przede wszystkim to, że jest to darmowy system tworzony przez masę informatyków, którzy w ten sposób chcą dać innym narzędzie, z którego każdy może korzystać. Dzięki temu jest to narzędzie lepsze, niż masa silników, tworzonych przez pojedyncze firmy programujące strony, ponieważ nigdy kilka osób, nawet świetnie opłacanych, nie zrobi czegoś lepiej, co robi cała, całkiem spora społeczność.

Kolejną zaletą WordPressa jest fakt, że nie trzeba do niego tworzyć indywidualnej grafiki, ponieważ szablony, które można całkiem swobodnie przerabiać, kosztują już od kilkudziesięciu dolarów. Oczywiście praca na takim szablonie zajmuje też sporo czasu, nie mniej jednak jest to rozwiązanie o wiele tańsze, niż budowanie grafiki od podstaw, a dla małych i średnich firm w zupełności wystarczające. To wszystko powoduje, że strona na systemie WordPress może być kilka razy tańsza, niż strona zbudowana od podstaw.

Czytaj także…