502 093 500 kontakt@pingumedia.pl

Lepsza będzie witryna jednostronicowa, czy wielostronicowa?

To, jaką strony internetowe mają architekturę informacyjną, czyli rozkład treści w witrynie oraz to, jakie motywy estetyczne są stosowane, zwykle jest wypadkową trendów i mody, która przecież ma to do siebie, że się zmienia.

Lepsza będzie witryna jednostronicowa, czy wielostronicowa?

Kiedyś na przykład, w czasach, gdy strony nie były responsywne (na komórkach nie można było przeglądać internetu więc projektowanie stron mobilnych siłą rzeczy jeszcze nie istniało) witryny wyglądały niemal jak gazety. Stosowano podobnie wyglądające szpalty, łamanie kolumn i tym podobne zabiegi.

Obecnie takie witryny odeszły do przeszłości

Obecnie jednym z kluczowych zagadnień jest, czy strony powinny być jednostronicowe, czy wielostronicowe. W PinguMedia zazwyczaj robimy mieszankę, przynajmniej w przypadku stron firm lokalnych. Kluczowe treści są dla czytelnika uwypuklone na przewijanej stronie głównej, a dodatkowe znajdują się na dodatkowych zakładkach. Może to być blog, albo dokładniej opisane usługi bowiem strona główna nie może przecież przewijać się w nieskończoność. Tak zbudowane witryny są dobrze oceniane przez wyszukiwarkę Google, która lubi, gdy na stronie jest dużo treści.