502 093 500 kontakt@pingumedia.pl

BLOG: Wszystko o pozycjonowaniu i stronach internetowych

Czy warto mieć profil w Google Mapach?

Utworzone przez: Andrzej

21 stycznia 2017

Narzędzia społecznościowe Google, jak przede wszystkim serwis Google Plus, nie cieszą się dużą popularnością. Samo Google jednak udostępnia dla firm potężne narzędzie, o którym nie mogą zapominać zarówno właściciele firm, a przede wszystkim firmy oferujące pozycjonowanie, jak PinguMedia. Mowa jest narzędziu Google Moja Firma, dzięki której Twoja strona strona wyświetli się na mapie Google.

To narzędzie nie byłoby istotne, gdyby nie fakt, że dzięki niemu Państwa firma po wpisywaniu zapytań do wyszukiwarki Google nie pokazywałaby na samej górze trzech wyników w ramce mapką. To, co się tam pojawia, zależy oczywiście od poziomu profesjonalizmu prowadzenia wizytówki, ale podstawowym warunkiem jest jej istnienie.

Ten profil jest ważny przede wszystkim dla przedsiębiorstw działających lokalnie. Dlatego w ramach naszej oferty pozycjonowania zawsze prowadzimy profil w Google Moja Firma, aby Państwa firma po pewnym czasie zaczęła się tam pojawiać, a Państwo cieszyli się zadowalającymi pozycjami zarówno w wyszukiwarce Google, jak i w jej mapach.

Czytaj także…